سبد خرید شما
  • هیچ محصولی برای نمایش وجود ندارد

در این مقاله قصد داریم مختصری در رابطه با تاریخچه هنر میناکاری در ایران صحبت کنیم. هنری که برای آراستن سطح فلزات مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که در سال های اخیر شاهد استفاده از هنر میناکاری بر روی سفال های لالجین می باشیم.
در واقع هنر میناکاری تهران که هنر نقش آفرینی بر روی سطوح فلزی با استفاده از رنگ می باشد دارای سابقه ای دیرینه بوده و شواهد حاکی از این مطلب می باشد که این هنر در ایران شکل گرفته و از این کشور به سایر ممل گسیل یافته. هر چند ایران در حال حاضر سرآمد تولید کنندگان این هنر می باشد.
یکی ازانواع محصولات میناکاری، بشقاب میناکاری تهران می باشد که با نگاه کردن به طرح‌هایی آبی و ظریف این اثر هنری زیبا و اصیل گویی به از زمین به افلاک برده می شوی. این هنر بیشتر بر روی ظروف مس انجام می شود زیرا مقرون بصرفه می باشد.

هنر میناکاری قابلیت پیاده سازی و اجرا بر روی ظرف‌های طلا و نقره نیز دارد اما به دلیل قیمت بالا زیاد مورد استقبال نمی باشد. این هنر برای ساخت زیوآلات میناکاری از زیر ساخت طلا و نقره استفاده می شود که تا حدی زیادی نیز مقرون بصرفه می باشد.
نقاشی و تزیین فلزات بوسیله رنگ‌های لعابدار که به دلیل پخت در دمای بالا امکان کاربری نیز داشته در واقع ترکیبی از آتش، خاک و نقاشی می باشد که به سر پنجه هنرمندان میناکار به عرصه هنر ظهور می کند.
در سال های اخیر مینای نقاشی نسب به مینای طرح خانه بندی رواج بیشتری داشته است و بیشتر ظروف میناکاری از این روش استفاده می کنند.
برای دیدن از کلکسیونی از متنوع ترین صنایع دستی ایرانی  و  خرید میناکاری تهران به وب سایت تکسبد مراجعه نموده و ضمن خرید کالای با کیفیت از تخفیفات ویژه بهرمند شوید.
برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خریداین فروشگاه توسط فروشگاه ساز پروفی طراحی و اجرا گردیده است